Căutare

Cautare:

Categorii

Arhiva

Parohia Romana din Auckland are o pagina de internet

“Cu ajutorul bunului Dumnezeu, prin implicarea, eforturile si sprijinul enoriasilor parohiei noastre, in mod deosebit al domnului Sebastian Stancescu, am inaugurat website-ul Parohiei, www.crestinorthodox.com”, ne anunta Parintele Mircea  Corpodean, de la Parohia Ortodoxa Sf. Ignatie Teoforul,  intr-o corespondena directa..
“Aducem, pe acesta cale, un spor de informatii si o mai larga deschidere in lucrarea parohiei noastre de propovaduire a Evangheliei lui Hristos, la toata faptura. Ca sa PRIMIM, trebuie sa cerem ce si unde trebuie: AICI! Ca sa AFLAM, trebuie sa cautam unde trebuie: AICI! Ca cineva sa ne DESCHIDA noua, trebuie sa batem la usa la care trebuie: AICI! Asa ne indeamna Mantuitorul nostru Iisus Hristos (Matei 7, 7-8) si Acest Iisus Care s-a Inaltat la cer (Faptele Apostolilor 1,11) este mereu cu noi, pana la sfarsitul veacului, plinind cele fagaduite noua si pecetluite prin Invierea din mormamtul cel pecetluit.
Biserica cea Dreptmaritoare a lui Hristos isi are usa mereu DESCHISA pentru cei ce CAUTA, plina de Har si Sfintenie pentru a-i milui pe cei ce CER. AICI ne gasiti !” ne mai precizeaza Pr. Mircea Corpodean in corespondenta citata.

Lasati un raspuns